komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
LOTTO

czwartek, 27 kwietnia 2017

Zyty, Teofila

Sukcesy bilardowe wychowanków świetlic w Pogorzeli i w Krobi

wtorek, 29.11.2016 19:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1155
kategorie artykułu:

Podopieczni Powiatowej Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z filiami w Gostyniu i w Krobi, mimo że są amatorami, sieją postrach w profesjonalnej Wielkopolskiej Lidze Bilardowej 2016. W trzeciej edycji tego międzynarodowego konkursu wywalczyli srebrny i i dwa brązowe medale!

Blisko 50 zawodników wystartowało w trzeciej edycji Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2016. Obejmuje ona swoim zasięgiem makroregion Wielkopolski i Dolnego Śląska. Startują w niej też reprezentanci Czech.

Po całodniowych zmaganiach na podium w kategorii juniorek stanęły aż dwie reprezentantki Powiatu Gostyńskiego. Wiktoria Słomińska z Pogorzeli wywalczyła srebrny medal, a jej koleżanka Wiktoria Kulska zdobyła brązowy medal. W kategorii juniorów po zaciętej walce brązowy medal wywalczył Adrian Kmiecik z Krobi.

Sukces jest tym większy, że rywalizowali oni z profesjonalnie trenującymi zawodnikami uczniowskich klubów sportowych oraz reprezentantami profesjonalnych klubów bilardowych. Dziewczęta na co dzień chodzą do szkół w Pogorzeli. W bilard grają już od czterech lat, a do tego sportu wprowadziła je Paulina Maćkowiak, kierownik Powiatowej Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z filiami w Gostyniu i w Krobi. Adrian uczy się w Krobi i w tamtejszej świetlicy zaraził się – jak mówi – bilardem.

Warto podkreślić, że to kolejne sukcesy tej rangi podopiecznych świetlicy w Pogorzeli. W drugiej edycji Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2016 (czerwiec) Wiktoria Słomińska zajęła trzecie miejsce, a w pierwszej edycji (marzec) brązowy medal wywalczyła Wiktoria Kulska.

W tym konkursie zaznaczyli też swoją obecność reprezentanci powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi. Paulina Maćkowiak Kierownik MŚŚ informuje: - Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa rozgrywana była w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. Natalia Wróbel zajęła czwarte miejsce w kategorii juniorów, a Mateusz Piniewski był czwarty w kategorii juniorów. Paulina Maćkowiak dodaje: - Inni reprezentanci gostyńskiego także daleko zaszli, odpadli przed samymi finałami.

Ze zwycięzcami Ligi Bilardowej spotkał się w Starostwie Powiatowym przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora. W spotkaniu wzięły też udział wychowawczynie Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z filiami w Krobi i w Gostyniu oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Janusz Sikora pogratulował w imieniu władz Powiatu Gostyńskiego sukcesów młodym bilardzistom. Podziękował też wychowawcom za umiejętną prace z podopiecznymi. Rozmawiano też o początkach pasji bilardowej, o problemach w treningu, o potrzebach sprzętowych.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu gratuluje podopiecznym i wychowawcom świetlic kolejnego znaczącego sukcesu i apeluje: - Młodzieży potrzebni są ludzie, którzy wsparliby ich zmagania poprzez sponsorowanie. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt, między innymi kije, ale także klubowe koszulki. Dzięki temu będą godnie reprezentowali sponsora i powiat gostyński na zawodach. Prosimy o wsparcie.

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 16.4.2017 13:58
niedziela, 2.4.2017 11:32
sobota, 1.4.2017 22:33
niedziela, 26.3.2017 09:18
1
poniedziałek, 20.3.2017 20:09